04 Nisan 2020 Cumartesi
Anasayfa > SİYASET > ADD'den Binzet´e Atatürk Portesi Hediye Edildi - Videolu Haber

ADD'den Binzet´e Atatürk Portesi Hediye Edildi - Videolu Haber

03.03.2020 14:17 12 14 16 18 yazdır
Atatürkçü Düşünce Derneği Adıyaman Şubesi Başkanı Aslan Palalı ve yönetimi CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet´i makamında ziyaret etti.
ADD'den  Binzet´e Atatürk Portesi Hediye Edildi - Videolu Haber

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şubesi Başkanı Aslan Palalı ve yönetimi CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet´i makamında ziyaret ederek, hem Atatürk portesi hediye etti, hem de ADD üyelik kartı taktim etti.

ADD Adıyaman Şubesi Başkanı Aslan Palalı, ziyarete ilişkin yaptığı açıklamada,"Cumhuriyet Halk Partisi'nde görev değişikliği oldu, yeni gelen arkadaşlarımızı ve başkanımızı ziyarete etmek için Atatürkçü düşünce derneği şube yönetimi olarak yeni il başkanımızı ziyarette bulunduk." dedi.

-"SAVAŞLAR DÜNYADA KİMSEYE BİRŞEY KAZANDIRMAZ"

Palalı, Mustafa Kemal Atatürk´ün devrim ve ilkelerine düşüncelerini yaşatmak için yola çıkan yoldaşlar olarak ki Mustafa Kemal Atatürk iki eseri olan 'Cumhuriyet' ve 'Cumhuriyet Halk Partisi'nin vazgeçilmezlerinden olduğunu vurgulayarak, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Cumhuriyet Halk Partisi vazgeçilmezlerimizdendir ama biz Sivil toplum kuruluşuyuz bir kitle örgütüyüz, her partiye her yere gideriz fakat Cumhuriyet Halk Partisinin yeri bir başkadır. Bu anlamda biz Cumhuriyet Halk Partisinin Adıyaman´da ve ülkede daha başarılı olacağını düşündüğümüz şu dönemlerde sayın Burak Binzet başkanım ve yönetimine başarılar diliyoruz, güzel işler yapacaklarını umut ediyoruz.

İktidarın yolu gözüküyor Cumhuriyet Halk Partisi adına bir demokratik kitle örgütü başkanı olarak konuşuyorum burada Türkiye de ki gelişmelerden herkeste şahit maalesef ki Türkiye´de şuan da acılar yaşanıyor. Ülkemiz kan ağlıyor annelerimiz ve anneler ağlıyor, yani ülkemizin başı sağ olsun, bütün kaybettiğimiz kınalı kuzularımızın mekânları cennet olsun, Ailelerine sabırlar diliyoruz. İnşallah başka şehitlerimiz yoktur. İnşallah bunlar son olur ve dış politika da daha güzel adımlar atarak, bizim kınalı kuzularımız evlatlarımız o ülkelerde başka yerlerde emperyalistlerin başka güçlerin maşaları olmaz ve bu maşaların aleti olmaz daha doğrusu ve toprağa düşmezler. Başka şehitlerimiz olmasın istiyoruz, başka canların yanmamasını istiyoruz. Savaşlar dünyada kimseye bir şey kazandırmaz. Bir tek silah tüccarlarına kazandırır. Bizler silah tüccarlarından çok çektik hala dünya çekiyor, birileri silah üretiyor bir taraftan da orta doğu kan revan bunun özellikle dikkatini çekmek istedik. Maalesef ki ülkemiz bu anlamda biraz daha tedbirli olmalı diye düşünüyoruz."

 Barış, huzur ve kardeşlik içerisinde bu dünyayı paylaşılması gerektiğini vurgulayan Palalı, "Hangi ülkeden hangi ırktan olursa olsun insan olarak insanlık değerlerini taşıyan herkesi kucaklamak gerekiyor evet sınırlarımızdan gelenler var, kucaklayalım ama eli silah tutanları değil vatanını korumaktan aciz insanları değil, çocukları, kadınları, yaşlıları, engellileri alalım tampon bölge oluştursun ama ülkemize ne olduğu belirsiz kimliği belirsiz her ülkeden girişler var. Bunlara da bir tedbir getirilmesi açısından düşüncelerimizi söylemek isteriz."şeklinde ifade etti.

 Biz yönetim kurulu olarak Binzet'e ve yöneticilerine başarılar dileyen Palalı, "Hayırlı olsun diyoruz. İnşallah güzel işler yapacaklarını umut ederek saygılar sunuyorum teşekkür ediyorum." dedi.

-"BİZLER SİZİNLE AYNI YOLDA İLERLEYEN İKİ AYRI KOLUZ"

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet ise, ADD Adıyaman Şubesi´nin yapmış olduğu ziyaretten ötürü memnuniyet duyduğunu dile getirerek, "Atatürkçü Düşünce Derneği bizim için her anlamda çok özel ve önemli, Bizim kurucu genel başkanımız Kemal Atatürk´ün teorisyen grubusunuz bir yerde de onun düşünceleriyle yaşamak için varsınız bizler sizinle aynı yolda ilerleyen iki ayrı koluz, aslında da kol kolayız. Tabi ki biz siyasi bir partiyiz siz ise STK´sınız sonuçta herkese hitap etmek zorundasınız ama paralel giden iki tane fikir. Bu günlerde eğer nutku bir daha okursak Atatürk´ün gençliğe hitabını bir daha okursak, yurtta sulh cihanda sulh´u bir daha düşünürsek Atatürk´ün o büyük ön görüsüyle 100 yıl önceden Türkiye´nin bugün ki manzarasını nasıl resmettiğini nasıl bugünlere gelindiğini biliriz. Allah yolumuzu açık etsin Atatürkçü düşünce sizin derneğinizin adı ama bizimde ilkelerimiz yani sonuçta Atatürkçü düşünceye dayanıyoruz biz, Atatürkçü düşünce sonsuza kadar baki kalacaktır çünkü Atatürkçü düşünce devrimcidir, ilericidir, günün konjoktürüne göre yapılanmayı bilen insanların yer aldığı bir düşüncedir. Bu onurlu ziyaretinizden dolayı sizlere çok teşekkür ediyoruz. Bu güzel yolda yol arkadaşlığımızın devam etmesi umuduyla tekrardan çok teşekkür ediyorum."dedi.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Kategorinin Diğer Haberleri