04 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNCEL > ADD Yönetimi Atatürk Anıtına Çiçek Bıraktı - Videolu Haber

ADD Yönetimi Atatürk Anıtına Çiçek Bıraktı - Videolu Haber

22.04.2020 20:23 12 14 16 18 yazdır
Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Atatürk anıtına çiçek bıraktı.
ADD Yönetimi Atatürk Anıtına Çiçek Bıraktı - Videolu Haber

Tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs tedbirleri kapsamında etkinlikler yasaklanırken ADD Adıyaman Şube Başkanı Aslan Palalı ve yönetim kurulu üyeleri sosyal mesafe kurallarına uyarak Adıyaman Valiliği bahçesinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk anıtına çiçek bırakarak 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu.

Palalı, burada yaptığı konuşmasında, TBMM'nin kuruluşunun 100. yılı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün çocuklara ve ülke insanlarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın 100. Yılı bu yıl koronavirüs nedeniyle alanlarda kutlama yapılamadığını ifade etti.

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Merkezi ve bütün şübeler olarak  bugün Ataya saygı duruşunda mutlaka bulunmalarının gerektiğini belirterek, konuşmasına şöyle devam etti:

"Türkiye genelinde ortak olarak saat 14:00'de bugün bütün her yerde anıtlara çiçek koyarak saygı duruşunda bulunduk ve saat 21:00'de herkes evinin balkonlarında evlerimizi süsleyerek bulunduğumuz ortamları süsleyerek ulusal bayramımız olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı kutlayacağız. Ve hep bir ağızla İstiklal Marşımızı okuyacağız bu anlamda herkesi duyarlı olmaya çağırıyoruz. Biz Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bayramlarımıza, bayrağımıza atamıza, toprağımıza, vatanımıza olan bağımlılığımızı göstermek anlamında yine alanlardayız yine buradayız ve herkesi evde kalmaya davet ediyoruz evde kalın ama bayramınızı kutlayın diyoruz evde kalın balkonlarınızda kalın bayrağımızla hep bir ağızla istiklal marşımızı okuyalım diyoruz."

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Kategorinin Diğer Haberleri