06 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > ADİYAMAN > Adıyaman Belediyesi Kenti Türk Bayrağı İle Donattı

Adıyaman Belediyesi Kenti Türk Bayrağı İle Donattı

03.02.2020 15:19 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Belediyesi, AP´de Türk bayrağını yırtarak çirkin bir provokasyona imza atan Yunan milletvekiline tepki amacıyla 7'de 70'e Türk bayrağı dağıttı.
Adıyaman Belediyesi Kenti Türk Bayrağı İle Donattı

Adıyaman´da esnafa ve vatandaşlara Türk bayrağı dağıtarak Avrupa Parlamentosu´nda Türk bayrağı yırtarak çirkin bir provokasyona imza atan Yunan Vekil Lagos´a anlamlı bir tepki gösteren Adıyaman Belediyesi, şehri bayrakla donattı.

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinliğe Belediye Başkan Yardımcıları Şerif Ayaz ve Reşit Bilgin ile birim müdürleri katıldı. Şehir merkezindeki iş yerlerine tek tek girerek bayrak dağıtan belediye yetkilileri, 7´den 70´e tüm vatandaşlara Türk bayrağı hediye etti.

-BAŞKAN KILINÇ, YUNAN MİLLETVEKİLİNİ KINADI

Konu ile ilgili sosyal medya hesabından bir açıklama yapan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç ise Yunan milletvekiline sert tepki göstererek, "Avrupa Parlamentosu´nda şanlı bayrağımıza yapılan küstah ve çirkin saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bizim kutsallarımız olan bayrağımız hep dalgalanacak, ezanımız hiç susmayacak ve devletimiz inşallah ilelebet payidar kalacaktır." dedi.

Vatandaşlar ise Adıyaman Belediyesi tarafından gerçekleştirilen etkinliği anlamlı bulduklarını söyleyerek, Türk bayrağına yönelik gerçekleştirilen çirkin saldırıyı kınadı ve dağıtılan bayrakları ev ve iş yerlerine astı.

 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri