29 Eylül 2020 Salı
Anasayfa > ADİYAMAN > Adıyaman Valisi Çuhadar, kamu yatırımlarını yerinde inceledi

Adıyaman Valisi Çuhadar, kamu yatırımlarını yerinde inceledi

20.06.2020 19:01 12 14 16 18 yazdır
Cumhurbaşkanlığının 9 Haziran 2020 tarih ve 2020/274 sayılı Valiler Kararnamesi ile Adıyaman Valiliği görevine atanan Vali Mahmut Çuhadar, mesaisinin ikinci gününde İl Özel İdaresinin yatırım programında yer alan kamu yatırım projelerini inceledi.
Adıyaman Valisi Çuhadar, kamu yatırımlarını yerinde inceledi

Vali Mahmut Çuhadar´a incelemeleri sırasında İl Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık eşlik etti.

İncelemelerine Adıyaman´da kamu hizmetlerini tek çatı altından toplayarak vatandaşlara modern bir ortamda hizmet sunacak olan Yeni Hükümet Konağı ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası inşaatı ile başlayan Çuhadar, yapım çalışmaları devam eden binanın vaziyet planı ve kat planını büyük bir titizlikle inceleyerek, binanın geldiği son aşama hakkında İl Özel İdare Genel Sekreteri Işık ve yüklenici firma yetkilisinden bilgi aldı.

Çuhadar, buradaki incelemelerinin ardından tarihi ve kültürel mirasın korunup yaşatılması amacıyla Adıyaman Valiliği İl Özel İdaresi tarafından geçtiğimiz ocak ayında yeniden inşa ve restorasyon çalışmalarına başlanılan Tarihi Tuz Hanında devam eden çalışmaları yerinde inceledi.

Daha sonra, Karadağ Orman Mevkiinde inşa edilen 220 yataklı Perre Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Otelini gezerek binanın son durumu hakkında bilgi edindi.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri