30 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > EKONOMI > AESOB Başkanı Duranay:İş Bankası, Ödemeleri Koşulsuz Olarak 30 Haziran'a Öteledi

AESOB Başkanı Duranay:İş Bankası, Ödemeleri Koşulsuz Olarak 30 Haziran'a Öteledi

23.03.2020 15:21 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Ziya Duranay,"Müşteriler, 30 Nisan'a kadar ihtiyaç duyması halinde; anapara/faiz/taksit ödemelerinin ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran'a kadar ötelenmesine imkan verilecek."dedi.
AESOB Başkanı Duranay:İş Bankası, Ödemeleri Koşulsuz Olarak 30 Haziran'a Öteledi

İş Bankası'ndan müşterilerine destek paketi açıklandığını ifade eden Duranay, yaptığı açıklamada, koronavirüsü salgını nedeniyle, başta turizm, lojistik, AVM, perakende sektörleri olmak üzere sektör ayrımı olmaksızın her bir ihtiyaç, vaka bazında değerlendirilerek, mali bünyesi olumsuz etkilenen ödemesiz dönem dahil gerekli tüm destek verileceğini vurguladı.

-"İLAVE LİMİT İÇİN İSE AZAMİ ÇABA GÖSTERİLECEK"

Duranay, müşterilerin 30 Nisan'a kadar ihtiyaç duyması halinde; anapara/faiz/taksit ödemelerinin ilave bir koşul aranmaksızın 30 Haziran'a kadar ötelenmesine imkan verileceğini vurgulayarak şunları kaydetti:

"KOBİlerin ve mikro işletmelerin, tabana yaygın yararlanmasını teminen, salgın öncesi girdiği ticari yükümlülüklerinin yerine getirilebilmesi amacıyla mevcut limitlerle desteklenmesi ve gerekirse ilave limit için de azami çaba gösterilecek. Maaş anlaşmalı olsun olmasın banka müşterilerinin önümüzdeki 3 aya ait maaş ödemelerini herhangi bir istihdam azaltımı yapmamaları kaydıyla gerekirse ilave limit tahsisi suretiyle ödenmesine katkı sağlanacak.

-POS VE  ÖKC ÜCRETLERİ 3 AY ÖTELENECEK

Dijital kanallar üzerinden yapılacak EFT/havale işlemlerinden 30 Nisan'a kadar (karttan karta havale dahil) hiçbir banka müşterisinden ücret alınmayacaktır. Sağlık ve gıda başta olmak üzere, müşterilerimizin alışveriş anında ihtiyaç duyması halinde kredi kartı limitlerinde artırıma gidilecek.

Bireysel müşterilere; tüketici kredisi, kredi kartı ve ek hesap ödemelerini 3 ay boyunca öteleme imkanı getirilecek.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri