ABDURRAHMAN TUTDERE
29 Mayıs 2020 Cuma
Anasayfa > KÜLTÜR-SANAT > Anzılha Kılıç'ın "Performans ve Ödül" Sergisinin Açılışı Yapıldı

Anzılha Kılıç'ın "Performans ve Ödül" Sergisinin Açılışı Yapıldı

09.10.2019 14:28 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü 4. sınıf öğrencilerinden Anzılha Kılıç'ın "Performans ve Ödül" sergisinin açılışı yapıldı.
Anzılha Kılıç'ın

Mediko Güzel Sanatlar Galerisinde gerçekleştirilen açılışa Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu, Güzel Sanatlar Fakültesi  Dekanı Prof. Dr. Muhammet Alagöz, Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Nurullah Atalay ve öğrenciler katıldı.

Birbirinden güzel 28 eserin görücüye çıktığı sergide özellikle yağlı boya portreleri dikkat çekti.

Sergi ile ilgili konuşan Kılıç, yaz tatili boyunca yaptığı yağlı boya resimlerini bugün burada sergileme şansını bulduğunu belirterek, "Özgün çalışmalarıma yer verdiğim sergide "insan" teması üzerinde durdum. Katılım oldukça güzel. Tüm misafirlere teşekkür ediyorum." dedi. Sergi hakkında konuşan Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Doğanoğlu birbirinden güzel 28 esere dikkat çekerek, "Anzılha´nın eserlerini gördükçe bizler de çok mutlu olduk. Böyle yetenekli öğrencilerimizin olması gurur verici... Anzılha´yı ve Anzılha´nın yetiştirilmesinde emeği olan kıymetli hocalarımızı tebrik ediyorum."şeklinde ifade etti.

Serginin 3 gün boyunca açık kalacağı bildirildi.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri