23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > EĞITIM > Başkan Kılınç´tan üniversite tercihi yapacak adaylara çağrı

Başkan Kılınç´tan üniversite tercihi yapacak adaylara çağrı

27.07.2020 17:08 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Belediye Başkan Dr. Süleyman Kılınç, üniversite tercihi yapacak adaylara çağrıda bulunarak,"Adıyaman sizin için ikinci bir ev, ikinci bir memleket."dedi.
Başkan Kılınç´tan üniversite tercihi yapacak adaylara çağrı

Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, üniversite tercihi yapacak adaylara çağrıda bulunarak, "Geleceğe güvenle bakmamızı sağlayan kıymetli gençlerimize Adıyaman Üniversitesi´ni tercih etmelerini öneriyorum. Öyle ki, Adıyaman bu gençlerimiz için ikinci bir ev, ikinci bir memleket olacaktır." diye konuştu.

Eğitime büyük önem veren Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, yaklaşık 2.5 milyon öğrencinin katıldığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarının ÖSYM tarafından açıklanmasının ardından sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak başarılı öğrencileri kutlayıp, istediği sonucu alamayan öğrencilere azimlerini kaybetmemeleri tavsiyesinde bulundu.

Mesajında, 6-14 Ağustos tarihleri arasında yapılacak olan tercihlere de değinen Başkan Kılınç, "Sevgili gençler... YKS sonuçları açıklandı. Başarılı olanlarını kutluyor, istediği sonucu alamayanlara üzülmemeleri, direnç ve inatla çalışmaya devam etmeleri tavsiyesinde bulunuyorum. Çünkü unutmayın ki siz bu ülkenin geleceğisiniz." diye konuştu.

Öğrencilere, Adıyaman Üniversitesi´ni tercih etmeleri tavsiyesinde bulunan Başkan Kılınç, sözlerini şöyle tamamladı:

"Adıyaman ve Adıyaman Üniversitesi´ni tercih etmeniz, siz kıymetli öğrencilerimiz için bir ayrıcalık olacaktır. Gelince göreceksiniz ki, Adıyaman sizler için ikinci bir ev, ikinci bir memlekettir."

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri