11 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > ADİYAMAN > Başkan Kıymaz: Virüsü Asla Hafife Almayın, Uyarılara Uyun

Başkan Kıymaz: Virüsü Asla Hafife Almayın, Uyarılara Uyun

22.03.2020 14:45 12 14 16 18 yazdır
GAP Gazeteciler Birliği Genel Başkanı Zeynel Abidin Kıymaz, sahada aktif görev yapan muhabirleri koranavirüsüne karşı uyardı.
Başkan Kıymaz: Virüsü Asla Hafife Almayın, Uyarılara Uyun

Kıymaz, yaptığı açıklamada, avrupa da görev yapan gazetecilerle tek tek görüşme yaptığını, salgın konusunda gevşeklik gösterilmesi nedeniyle bu gün İtalya başta olmak üzere birçok ülkede boyutun beklenin çok üzerinde olduğunu ve felaketle sonuçlanacağının görüldüğünü söyledi.

-"BU KRİZLE BAŞI DERDE DÜŞMÜŞ ÜLKELERDEN İBRET ALALIM"

Koronavirüsü ile ilgili haberler çıktığında mizah yaptıkları ancak bu gün konunun mizah boyutunu çoktan aştığını vurgulayan Kıymaz, şunları kaydetti:

"Bire bir temaslarla bu salgın artış göstermektedir. Çevremizde korunma kurallarına riayet etmeyenleri uyaralım. Zorunlu olmadıkça evimizden çıkmayalım. Virüsün ilk çıktığı günün ardından 15 gün sonra muhtemelen nelerle karşılaşacağız, gelecekte bizi neler bekliyor üç aşağı beş yukarı göreceğiz. Bu krizle başı derde düşmüş ülkelerden ibret alalım ve sağlık çalışanlarına yardımcı olalım bunları yaparken de panik yapmayalım, bir vücut olalım, biri birimizi koruma- kollamak adına kurallara uyalım. Tarihte büyük badireler atlatmış milletimiz bu belayı da sağduyuyla atlatacağına inanıyorum."

 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri