23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > SAĞLıK > Belediyenin hamaratlı elleri sağlık çalışanları için üretiyor

Belediyenin hamaratlı elleri sağlık çalışanları için üretiyor

02.09.2020 13:33 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Belediyesi bünyesindeki TOGEM koordinesinde hizmet veren Kadın Kültür Merkezi´nde eğitim gören tekstil kursiyerleri, koronavirüs sürecinde harıl harıl çalışarak sağlık sektörünün ihtiyaçlarını karşılamaya devam ediyor.
Belediyenin hamaratlı elleri sağlık çalışanları için üretiyor

Adıyaman Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Toplumsal Gelişim Merkezi (TOGEM) koordinesinde Bahçelievler Mahallesi´nde hizmetlerini sürdüren Kadın Kültür Merkezi´nde devam eden tekstil kursu, sağlık sektörünün ihtiyaçlarının karşılanmasına büyük katkı sunuyor.

Her ay binlerce maske üretiminin yanı sıra Adıyaman´daki devlet hastaneleri için tulum, sedye örtüsü, bone ve ameliyathane box önlüğü üretiminin de gerçekleştirildiği kursta incelemelerde bulunan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, gayretle çalışan kursiyerle ve yetkililere teşekkür etti.

İş-Kur tarafından istihdamı sağlanan, Halk Eğitim Merkezi tarafından da desteklenen kursta toplam 30 kursiyerin eğitim gördüğünü söyleyen Başkan Kılınç, üretilen sağlık malzemelerinin hastanelerle yapılan protokol çerçevesinde Adıyaman´daki hastanelere gönderildiğini belirterek, üretimin pandemi süreci boyunca üretime devam edileceğini sözlerine ekledi.

 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri