27 Eylül 2020 Pazar
Anasayfa > BESNI > Besnili Prof. Şahin TÜBİTAK Bilim Ödülünü Aldı

Besnili Prof. Şahin TÜBİTAK Bilim Ödülünü Aldı

05.01.2020 13:41 12 14 16 18 yazdır
Memleketi Adıyaman'ın İlçesi Besni olan Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anabilim Dalı öğretim üyelerinden Prof. Dr. Kazım Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın elinden TÜBİTAK Bilim Ödülünü aldı.
Besnili Prof. Şahin TÜBİTAK Bilim Ödülünü Aldı

TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 2019 yılında 4 Bilim Ödülü, 11 Teşvik Ödülü ile Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülleri sahiplerine verildi.

Besnili Prof. Dr. Kazım Şahin´e ise "Kronik hastalıklardan (kanser, metobolik sendrom, obezite vb.) korunma ve kronik hastalıkların tedavisinde hedef bazlı moleküler beslenme stratejilerinin belirlenmesi konularında uluslararası düzeyde üstün nitelikli çalışmaları" nedeniyle TÜBİTAK Bilim Ödülü verildi. TÜBİTAK´ın bilimsel ve teknolojik alanlarda araştırma ve geliştirme faaliyetlerini desteklemek, bilim insanlarının, araştırıcıların yetiştirilmeleri ve geliştirilmeleri için olanaklar sağlamak amacıyla verdiği "TÜBİTAK Bilim, Özel, Hizmet ve Teşvik Ödülleri" ve "2019 Yılı Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülüne ilişkin 2019 yılı değerlendirme çalışmaları Ağustos ayında sonuçlandı.

TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 2019 yılında 4 Bilim Ödülü, 11 Teşvik Ödülü ile Fuat Sezgin Bilim Tarihi Ödülü verildi.

Törende, TÜBİTAK Yönetim Kurulu tarafından 2019 yılında Bilim Ödülüne layık görülen Prof. Dr. Kazım Şahin´e ödülünü Cumhurbaşkanı, Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri