04 Nisan 2020 Cumartesi
Anasayfa > SİYASET > CHP İl Başkanlığı'ndan Kahta Devlet Hastanesi'ndeki İddialara Açıklama - Videolu Haber

CHP İl Başkanlığı'ndan Kahta Devlet Hastanesi'ndeki İddialara Açıklama - Videolu Haber

03.03.2020 15:02 12 14 16 18 yazdır
CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet düzenlediği basın açıklamasında, Kahta Devlet Hastanesinde gerçekleşen bir ihale ve sonrasında bir doktorun darp edilmesi iddialarıyla ilgili açıklamasında yetkilileri göreve davet etti.
CHP İl Başkanlığı'ndan Kahta Devlet Hastanesi'ndeki İddialara Açıklama - Videolu Haber

CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, düzenlediği basın toplantısında Kahta Devlet Hastanesinde gerçekleştiği iddia edilen ihale ve darp olayını gündeme getirdi.

CHP İl Başkanlığı binasında gerçekleşen basın açıklamasına, CHP Adıyaman İl Başkanı Burak Binzet, CHP ilçe Başkanları, Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Aslan Palalı, parti üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

-"SAVCILARI GÖREVE DAVET EDİYORUZ"

İddialarla ilgili açıklamalarda bulunan Binzet, şunları kaydetti:

"Kahta Devlet Hastanesi'nde Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Şevket Ergun Güzel'in hastane bünyesinde açılan bir ihalede firmalar tarafından verilen fahiş fiyatlara tepki göstererek ihaleyi iptal ettirmesinin ardından Başhekimin sekreteri tarafından darp edildiği kamuoyunun gündemindedir. Doktor, devletin zarara uğrayacağını belirterek iptal ettirdiği ihalenin kendisinden gizlenerek yeniden yapıldığını ifade etmiş. Ameliyatlarda kullanılmayan ürünlerin kullanılıyor olarak gösterilerek haksız kazanç elde edildiğini iddia etmiştir.

Başhekimin bir hastaya verdiği usulsüz raporu imzalamadığı için de tehdit edildiğini ifade eden doktor, başhekimle konuşmak istediğinde sekreterinin kendisini dışarı çıkararak darp ettiğini de iddia etmiştir.

23 Ağustos 2019 tarihinde Kahta Devlet Hastanesi Baştabipliği tarafından ortopedi ve travmatoloji bölümü için malzeme alımı için ihale açılmış olup söz konusu ihaleye daha önce sürekli bu tarz ihalelere katılan aynı bölüm doktorunun söz konusu gün ve saate polikliniği olması sebebiyle temsilci olarak Dr. Şevket Ergün Güzel görevlendirilmiştir."

Devletin menfaatini kişi ve kurumların menfaatinden üstün tutan Dr. Şevket Ergün Güzel'in ihaleye katılmadan önce ihalede alınacak malzemeler ile ilgili Türkiye'nin ortopedi üzerine önemli firmalarından fiyat araştırması yaptığını belirten Binzet, "Hazırlanarak ihaleye girdiği ve ihale esnasında ihaleye bir şahsa ait olduğu öğrenilen firmanın katıldığı ve bu şahsın da ihaleye piyasa ortalama değeri üstünde fahiş bir teklif verdiğini iddia edip ihaleyi iptal ettirmiştir.

Aynı malzemelerin temini için ikinci bir ihale 27 Kasım 2019 tarihinde yeniden yapılmıştır ve ne tesadüftür ki önceki ihaleye tek firma olarak katılan aynı şahsa ait firma girip bu defa söz konusu iptal edilen ilk ihaleden ve önceki tekliften de daha yüksek bir meblağa aldığı iddiaları vahimdir.

CHP olarak hem ihaleye fesat karışması iddiasının hem de bir doktora başhekimin sekreteri olduğu söylenen başka bir sağlık çalışanı tarafından darp iddialarının gerek hukuki zeminde gerekse kamu vicdanı nezdinde takipçisi olacağımızı ifade ediyoruz, burası kabile devleti değildir bir hukuk devletidir. Savcıları göreve davet ediyoruz."şeklinde etti.

Kaynak : PHA
Haberin Videosu :
Kategorinin Diğer Haberleri