04 Nisan 2020 Cumartesi
Anasayfa > SİYASET > İYİ Partili Doğan: Türk Milleti Bu Belayı Savuşturacak Güçtedir

İYİ Partili Doğan: Türk Milleti Bu Belayı Savuşturacak Güçtedir

02.03.2020 19:18 12 14 16 18 yazdır
İYİ Parti Adıyaman İl Başkanı Kenan Doğan, "Anadolu´yu yurt tutmanın ve bu güzel vatana sahip olmanın elbette bedeli vardır."dedi.
İYİ Partili Doğan: Türk Milleti Bu Belayı Savuşturacak Güçtedir

Doğan, yaptığı yazılı açıklamada, söz konusu vatansa bu bedeli ödemeye hazır olduklarını belirterek, "Anadolu´yu yurt tutmanın ve bu güzel vatana sahip olmanın elbette bedeli vardır."dedi.

-"TÜRK MİLLETİ BU BELAYI SAVUŞTURACAK GÜÇTEDİR"

Akılcı politikalar ve diplomasi ile çocukların geleceğini inşa etmek istediklerini belirten Doğan, "O günler yakındır ve Türk milleti bu belayı savuşturacak güçtedir. Bize düşen bu zor günlerde birlikte olmak birlikte düşünmek ve birbirimize incitmeden sahiplenmektir. Bu sebepledir ki şehidimizin geldiği gün yapılan merkez ilçe kongremize de ne merkez ilçe başkanımız, ne il başkanımız, ne de misafirlerimiz siyasete dair hiç bir şey konuşmadılar."diye ifade etti.

-"TÜRK MİLLETİNE 'KAHKAHALI CİDDİYETSİZLİK' KARŞISINDA SABIRLAR DİLERİZ"

Doğan, açıklamasında şunları kaydetti:

"Söyleyecek çok şey vardı ama şehidimiz varken söyleyeceklerimizi içimizde tuttuk çünkü gün o gün değildi. Kongremizde siyaset yapmadık, yarımşar saatlik konuşmalarımızı beşer dakikalara indirdik. Toyumuzu; matem tutan, yüreği yanık milletimizi incitmeyecek şekilde sessizce tamamladık.Şehidimiz var dedik, her ev bir taziye yeridir dedik. Şimdi bir olmak zamanıdır dedik demeye de devam ediyoruz ve edeceğizde.

Ancak yüreğimizi de ki ateşi alevlendirmeye devam eden olaylar devam ederken içeride üzüntümüzü artıran densizlere bir çift lafımızı büyük ve milli şairimizin sözleri ile dile getirmek istiyorum. Merhum Akif bize ses olsun. "Irzımızdır çiğnenen evladımızdır doğranan hey sıkılmaz ağlamazsın bari gülmekten utan'.şehit ailelerimize ve yüce Türk Milletine 'kahkahalı ciddiyetsizlik' karşısında sabırlar dileriz."

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri