27 Eylül 2020 Pazar
Anasayfa > SAĞLıK > Masa Başı Çalışanlarına, Fiziksel Aktivite Bilgilendirmesi

Masa Başı Çalışanlarına, Fiziksel Aktivite Bilgilendirmesi

20.11.2019 14:35 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi Fizyoterapistleri, masa başında uzun süre vakit geçiren kamu çalışanlarına 'masa başı egzersiz ve postür farkındalık eğitimi' veriyor.
 Masa Başı Çalışanlarına, Fiziksel Aktivite Bilgilendirmesi

Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi Fizyoterapistleri Ayşe Zeytin ve Ruken Demirci İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan Öz´ü makamında ziyaret ederek fiziksel aktivitenin önemi konusunda bilgi verdi.

Fizyoterapistler, daha sonra Birimler Koordinasyon Toplantısındaki katılımcıları ziyaret ederek, masa başı egzersiz ve postür  farkındalığının önemi konusunda bilgilendirdi.

Eğitim kapsamında ayrıca Adıyaman Sağlıklı Hayat Merkezi Fiziksel Aktivite Biriminde bulunan spor salonu ve gebe egzersiz odasında çocuk, genç, yaşlı; diyabet, KOAH, yüksek tansiyon gibi kronik hastalığı ve kilo problemi olan bireyler  ile  gebelere hizmet verilmektedir.

Spor salonunda bireylerin statik ve çalışma postür bozukluklarının oluşmaması fiziksel aktivitelerin düzenlenmesi ve hareket kabiliyetlerinin artırılması için diğer danışmanlarla iş birliği yapılarak bireye özel fiziksel aktivite ve egzersiz programı fizyoterapist tarafından planlanıp uygulanmaktadır.

Gebe egzersiz odasında gebelikte meydana gelen değişikliklere daha iyi uyum sağlayabilmek ve gebelikte meydana gelen değişiklere daha iyi uyum sağlayabilmek ve gebelikte görülen problemleri en aza indirmek için gebelik dönemi postür ve fiziksel aktivite eğitimi verilmektedir.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri