29 Eylül 2020 Salı
Anasayfa > ADİYAMAN > Milletvekili Fırat'ın Babalar Günü mesajı

Milletvekili Fırat'ın Babalar Günü mesajı

20.06.2020 19:00 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Milletvekili Fırat'ın Babalar Günü mesajı

AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Halil Fırat mesajında, kültürümüzde güçlü bir aile yapısının temel taşı olan babaların, aile içerisinde üstlenmiş oldukları görev ve sorumlulukları büyük bir özveriyle yerine getirdiğini belirtti.

Yaşamın her anında huzurumuz, mutluluğumuz ve güvenliğimiz için gerekli tedbirleri alarak bizlere kol kanat gerdiğini dile getiren Fırat, şunları kaydetti:

"Üzerimizde hakkı olan anne ve babaların rızasını kazanmak, onların gönlünü hoş tutmak, onlara karşı her zaman vefa göstermek her evladın önceliği olmalıdır. Peygamber Efendimiz (S.A.V) bir hadis-i şerifinde, 'babanın çocuğuna duası, Peygamber´in ümmetine olan duası gibidir' buyurarak, ailelerinin mutluluğunu kendileri için en büyük mutluluk olarak gören babalarımızın duasının ne kadar önemli olduğunu belirtmiştir. Bizler de bu hadis-i şerifin şuurunda evlatlar olarak babalarımıza ömürleri boyunca gereken sevgi ve saygıyı göstermeli, sağlıklarında hayır dualarını almak için gayret göstermeliyiz. Bu vesileyle tüm babaların babalar gününü kutlar sağlık sıhhat temenni ederim."

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri