04 Nisan 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNCEL > Milletvekili Fırat'tan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99. Yıl Dönümü Mesajı

Milletvekili Fırat'tan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99. Yıl Dönümü Mesajı

12.03.2020 13:27 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Adıyaman Milletvekili İbrahim Fırat, 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99. yıl dönümü nedeniyle mesaj yayımladı.
Milletvekili Fırat'tan 12 Mart İstiklal Marşı'nın Kabulü'nün 99. Yıl Dönümü Mesajı

Milletvekili Fırat, mesajında, milli mücadele dönemlerinde, milleti diriltecek, yeniden ayağa kaldıracak seslere ihtiyaç olduğunu belirterek, "İşte o dönem milletin, bazen haykıran, bazen ağlayan, inleyen sesi, vatanına ve milletine bağlı Mehmet Akif Ersoy oldu."dedi.

-"MEHMET AKİF ERSOY MİLLETİMİZİN GÜR SESİ OLMUŞTUR"

Fırat, şunları kaydetti:

"Bağımsızlık duygusunu, millet olma şuurunu, medeniyet bilincini, zihinlere nakşeden İstiklal Marşımızı kaleme aldı. Akif´in, adeta yüreğinden koparak atmosferi kaplayan sözleri bu milletin yeniden dirilişine vesile oldu. 
Milletimizin, ruhunu ve mücadelesini İstiklal Marşımız ile tüm dünyaya haykıran Mehmet Akif  Ersoy milletimizin gür sesi olmuştur. Yüreği bağımsızlık aşkıyla, vatan ve millet sevgisiyle yanan, bu ülkenin kuruluşuna katkı sağlayan atalarımıza minnettarız.
Bu vesileyle İstiklal Marşımızın kabulünün 99. yıl dönümünde milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy´u ve milli mücadelemizin aziz şehitlerini rahmet ve minnetle anıyorum. Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın."

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri