04 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNCEL > Milletvekili Toprak: Afetzedelerin mağduriyetini giderecek kanun teklifi kabul edildi

Milletvekili Toprak: Afetzedelerin mağduriyetini giderecek kanun teklifi kabul edildi

12.06.2020 13:10 12 14 16 18 yazdır
AK Parti Adıyaman Milletvekili Muhammed Fatih Toprak, Elazığ´daki depremde evleri hasar gören vatandaşların mağduriyetinin giderileceğini söyledi.
Milletvekili Toprak: Afetzedelerin mağduriyetini giderecek kanun teklifi 
kabul edildi

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve AK Parti Genel Merkez Siyasi ve Hukuk İşleri Başkan Yardımcısı Muhammed Fatih Toprak, yaptığı yazılı açıklamada Adıyaman´da evleri hasar gören afetzedelere destek verilmesini içeren kanun teklifinin TBMM plan ve bütçe komisyonunda kabul edildiğini söyledi.

Milletvekili Toprak, Adıyaman'ın Gerger, Sincik ilçeleri ve çevresinde depremden zarar gören vatandaşların mağduriyetlerinin giderilmesini içeren kanun teklifinin meclisde kabul edildiğini belirterek, şunları ifade etti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın fen heyetlerince tespit edilmiş yıkık, ağır veya orta hasarlı konut, ahır ve iş yerlerinden hak sahibi olan afetzedelere gerekli destek sağlanacak. Depremde orta hasarlı olduğu tespit edilen konut, iş yeri veya ahır sahibi afetzedelere ise yine söz konusu kanun hükümleri kapsamında kredi desteği de verilecek. Allah´a şükürler olsun ki, Türkiye bugün emin ellerde. Devletimiz güçlü, kudretli bir devlet, afet olduğunda gerekli her şeyi yapabilecek durumda.  Büyük geçmiş olsun. Allah ülkemize bir daha deprem acısı yaşatmasın. Kaybettiğimiz canlara tekrar Allah´tan rahmet diliyorum. Bu konunun çözümünde destek veren Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan´a, sayın bakanlarımıza, milletvekili arkadaşlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri