26 Ocak 2020 Pazar
Anasayfa > SİYASET > Milletvekili Tutdere: "Adıyaman İçin, Tut İçin, Birlikte Çalışma Vakti"

Milletvekili Tutdere: "Adıyaman İçin, Tut İçin, Birlikte Çalışma Vakti"

09.08.2019 14:08 12 14 16 18 yazdır
CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, Tut ilçesinde muhtarlar ile buluştu.
Milletvekili Tutdere:

Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, CHP Tut ilçe Başkanı Edip Karakaplan,Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, merkez mahalle muhtarları ve köy muhtarları katıldı.

Muhtarlar tarafından ilgiyle karşılanan Tutdere, toplantıdan önce kısa bir konuşma yaptı.

Tutdere, "Adıyaman ve ilçelerinin sorunlarını dinlemek ve çözüm bulmak için önce bir masa etrafında bir araya gelip konuşacağız ve çözüme kavuşturacağız. Sizler yaşadığınız yerlerin sorunlarını bizlere iletirseniz bizlerde sorunları gerekli yerlere ileteceğiz."dedi. 

-"DERDİMİZ ORTAK; HALKIMIZA HİZMET GETİREBİLMEK" 

Milletvekili Tutdere, burada yaptığı konuşmasında,"Bizim için siyasi düşünce ve görüş farkının herhangi bir önemi yok. Biz hepimiz bu memlekette bir arada, kardeşçe yaşıyoruz. Sorunlarımız, dertlerimiz ortak, hepimizin ortak amacı, halkımıza hizmeti getirebilmek. İstediğimiz şey, aldığımız yetkiyi en doğru şekilde kullanmak. Biz birlikte olur tartışırsak sorunlarımızı hem daha iyi hem de kısa sürede çözeriz. Biz Adıyamanlılar, bir araya gelip sorunlarımızı tartışamadık. Bu dönem farklı bir siyaset anlayışıyla hareket ediyoruz."ifadelerini kullandı. 

-"TUT, CAZİBE MERKEZİ HALİNE GELMELİ"

Farklı kesimler işbirliği yaparsa sorunların çözüleceğini kaydeden Tutdere, şunları kaydetti:

"Toplumun farklı kesimleri bir arada durup güç birliği yaparsa, sorunlar daha kolay çözülür. Tut için, Adıyaman için birlikte çalışma vakti diyoruz. Söz almak isteyen her arkadaşımız hem Tut´un hem de kendi mahallelerinin sorunlarını açıkça ifade edebilir. Bu toplantıların sayısını artırmak istiyoruz. Adıyama'nın dört bir yanını göreceğiz ve hükümete iletilmesi gerekenleri derhal raporlayarak ileteceğiz. Tut´un bir cazibe merkezi olması gerektiğini düşünüyoruz. Buraya insanlar temiz hava almak, kafalarını dinlemek, doğayla iç içe olmak için gelmeliler. Bizler bunun için çalışacağız. Önce ilçelerimiz, sonra Adıyamanımızın sorunlarını çözeceğiz."

Ziraat Odasını da ziyaret edip bilgi alan Milletvekili Tutdere, muhtarlarla buluştuktan sonra kaymakamlığa giderek talepleri iletti. 

 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri