23 Kasım 2020 Pazartesi
Anasayfa > SİYASET > Milletvekili Tutdere, Ortaca köyünün iletişim sorununu meclise taşıdı

Milletvekili Tutdere, Ortaca köyünün iletişim sorununu meclise taşıdı

02.09.2020 14:07 12 14 16 18 yazdır
Cep telefonu kullanırken şebeke problemi yaşayan Adıyaman´ın Gerger ilçesine bağlı Ortaca Köyü sakinlerinin sorunlarını meclis gündemine taşıyan TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, köylülerin iletişim sorunlarının çözüme
Milletvekili Tutdere, Ortaca köyünün iletişim sorununu meclise taşıdı

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde "Ortaca Köyü sakinleri telefonla konuşabilmek için dağ bayır demeden şebeke arıyorlar. Bu durum bakanlığınızın 'Ulaşan ve Erişen Türkiye' sloganıyla örtüşmüyor."dedi.

Köylüler baz istasyonu istiyor

TBMM Katip Üyesi ve CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu´nun yanıtlaması istemiyle verdiği yazılı soru önergesiyle,"Adıyaman´ın Gerger ilçesine bağlı Ortaca Köyü´nde yaşayan yurttaşlarımızın dış dünya ile iletişimleri neredeyse kesilmiş durumdadır. Köylüler tarafından iletilen şikayetlerde hiçbir surette telefonla iletişim kuramadıkları bildirilmiştir. Daha önce gerek muhtar gerek köyde yaşayan yurttaşlar olarak ilgili makamlara başvurularını yaptıklarını ancak bugüne kadar sorunlarının çözümü noktasında herhangi bir somut adım atılmadığını belirtmişlerdir. Yaklaşık 350 kişilik nüfusa sahip bu köyümüzün halihazırda bulunan yol problemine bir de iletişim sorunu eklenince durum bakanlığınızın 'Ulaşan ve Erişen Türkiye' söylemiyle ters düşmektedir. Ortaca köyü sakinleri iletişim ve şebeke sorunlarının çözümü noktasında bakanlığınızca çalışma yürütülmesini ve civar köyleri de kapsayacak şekilde bir baz istasyonu kurulmasını talep etmektedirler." ifadelerini kullandı. 

 Hastaneden randevu alamıyorlar

Şebeke problemi nedeniyle Ortaca Köyünde yaşayan vatandaşların neredeyse dış dünyayla bağlantılarının olmadığını belirten Tutdere, "Hastaneden randevu alabilmek için randevu hattını aramak isteyen vatandaşlarımız telefon çekmediği için ya da iyi kötü çeken bir yer bulsalar bile şebeke sorunu dolayısıyla karşıdakinin sesini duymakta ve iletişim kurmakta zorlandıkları için randevu almakta zorlanıyorlar, çoğu zaman randevu alamıyorlar. Bu durum içinde bulunduğumuz yüzyıla yakışmıyor. Gergerliler, Ortacalılar bunu hak etmiyor. Bu sorun ivedilikle çözüme kavuşturulmalıdır."dedi.  

TBMM Katip Üyesi Tutdere, verdiği yazılı soru önergesiyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'nun cevaplaması istemiyle,"Adıyaman ili, Gerger İlçesi, Ortaca Köyü'ne baz istasyonu kurulması için bir çalışma olup olmadığını ve sorunun ne zaman giderileceğini." sordu. 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri