04 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > GÜNCEL > MSG Grup Başkanı Gürsoy: Medyamız, Karantina Günlerinin Birer Gizli Kahramanı

MSG Grup Başkanı Gürsoy: Medyamız, Karantina Günlerinin Birer Gizli Kahramanı

22.04.2020 16:05 12 14 16 18 yazdır
MSG Grup Yönetim Kurulu Başkanı M.Sadık Gürsoy, "Dünya düzeninin değişime uğradığı bu süreçte kültürel zenginliklerimizi öne çıkaran projelerle şehrimizin sesi ve soluğu olacağız."dedi.
MSG Grup Başkanı Gürsoy: Medyamız, Karantina Günlerinin Birer Gizli Kahramanı

Gürsoy, yaptığı yazılı açıklamada, Adıyaman'ı dünya kültür mirasının parçası haline getirecekleri günlerin yakın olduğunu söyledi.
Adıyaman'ımızı hak ettiği üzere önce bölgemizin daha sonra ülkemizin ve en nihayetinde dünya kültür mirasının bir parçası haline getirerek yeni ufuklara hep birlikte yol alacağımız günler yakındır" diyen Gürsoy, şehrimizin değişim ve dönüşümünde büyük rol alacak "Mezomorto" adlı dizi filmin müjdesini de verdi.
-"ŞEHRİMİZİN  SESİ VE SOLUĞU OLACAĞIZ"
Gürsoy, "Dünya düzeninin değişime uğradığı bu süreçte kültürel zenginliklerimizi öne çıkaran projelerle şehrimizin sesi ve soluğu olacağız. yakın zamanda yerli ve yabancı seyirciyle buluşturmayı projelendirdiğimiz "Mezomorto" dizisi ile başlayacak."dedi.
-"TÜRKİYE KARANTİNA GÜNLERİNDE YENİ BİR DESTAN YAZIYOR"
Dünyayı kasıp kavuran yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgın sürecine değinen Gürsoy, devlet ve millet el ele vererek tek yürek olunduğunu vurgulayarak, açıklamasını şöyle sürdürdü:
"Haftalardır bu zor günleri atlatmak için seferberlik ruhuyla verdiğimiz mücadelede Türkiye olarak dünyada parmakla gösterilen bir ülke haline geldik. Hiç şüphesiz sağlık hizmetlerinde geldiğimiz nokta bugün Avrupa ülkelerini geride bıraktığımızı ispatlıyor.
 IMF'nin kapısında kuyruk olan ülkelere inat "Biz Bize Yeteriz Türkiyem" diyen ülkemizin, her bir ferdi üzerine düşeni fazlasıyla yapmaktadır. Önüne çıkan her engeli aşmakta mahir olan bu milletin sandıktaki tecellisi olan siyası irade, geçmişte yaşanan acziyet tablolarına inat, bugün kriz çözme becerisiyle dünyaya fark atarken bilimsel çalışmalarıyla uluslara model olma yolunda hızla ilerliyor. Amansız bulaş hızıyla dünyayı esir alan yeni tip koronavirüs karşısında başta ABD olmak üzere İngiltere, İspanya ve İtalya dahil 88 ülke köşeye sıkışarak ülkemizden yardım istemiştir.
Maske, sabun, ceset torbası gibi en basit tıbbi malzemeleri temin etmekte yetersiz kalan, dünyanın süper gücü olarak gösterilen ABD dahil bütün bu ülkelerin durumu, Türkiye ile mukayese edildiğinde birer ibret vesikasına dönüşmüştür. Bugüne kadar binlerce yatak kapasiteli şehir hastanelerinde cansiperane bir mücadele yürüten sağlık kahramanlarıyla Türkiye, karantina günlerinde yeni bir destan yazıyor. 81 ilin tek vücut olduğu bu destanda Adıyaman'ımızın modern teknolojiyle donatılmış hastanelerinde görev yapan sağlık çalışanlarımız ise kendi cephesinde halkımızın aydınlık geleceği için büyük bir emek ve gayret sarf ediyor. Doktorundan hemşiresine, sağlık personelinden hızır acil şoförüne kadar verilen mücadelede Kovid-19 kabusundan kurtulan hastalarımız ise yüzleri güldürüyor."
-"MEDYAMIZ, KARANTİNA GÜNLERİNİN BİRER GİZLİ KAHRAMANI"
Bir hayat kurtarma yolunda verilen bu mücadeleye yaptıkları haberlerle destek veren medyanın da kamuoyunu bilgilendirirken birlik olma ruhuyla yürekleri bir birine perçinlediğinin altını çizen Gürsoy, şunları ifade etti:
"Bu yönüyle medyamız karantina günlerinin birer gizli kahramanı olarak bu mücadeleye önemli bir katkı sunuyor. Tıpkı sağlık çalışanları gibi yazdıkları haberler, çektikleri fotoğraf ve videolarla cephe gerisinden bu seferberliğe moral destek sağlayan medyamızın her bir mensubunun fedakarlıklarının farkındayız. 
Birlikte verdiğimiz bu mücadelede ülkemize ve Adıyaman'ımıza yakışanı hep birlikte yapacağız. Salgını bertaraf ettikten sonra köklerimizden güç alarak ayağa kalkacağımızdan ve tarihin bize yüklediği misyonla yolumuza devam edeceğimizden kimsenin endişesi olmasın." 
-"YENİ UFUKLARA HEP BİRLİKTE YOL ALACAĞIZ"
Gürsoy, "Yeniden diriliş sürecinde en büyük desteği yine medyamızdan alacağız. Şehrimizin değişim ve dönüşümünde bu proje sayesinde yakacağımız meşaleyle bugün ülkemize gösterilen takdir ve teveccühü yarın şehrimize taşıyacağız Adıyaman'ımızı hak ettiği üzere önce bölgemizin daha sonra ülkemizin ve en nihayetinde dünya kültür mirasının bir parçası haline getirerek yeni ufuklara hep birlikte yol alacağız."dedi.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri