ABDURRAHMAN TUTDERE
03 Haziran 2020 Çarşamba
Anasayfa > EKONOMI > MÜSİAD´tan Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´a Ziyaret

MÜSİAD´tan Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´a Ziyaret

15.06.2019 16:35 12 14 16 18 yazdır
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adıyaman Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yıldırım ve beraberindeki yönetim kurulu üyelerinden oluşan heyet, Adıyaman Üniversitesi Rektörlüğü görevine atanan Prof. Dr. Mehmet Turgut´a hayırlı olsun ziyar
MÜSİAD´tan Rektörü Prof. Dr. Mehmet Turgut´a Ziyaret

Karşılıklı işbirliği konularının ele alındığı görüşmede sanayi ve üniversitenin bir uyum içerisinde çalışması gerektiğine vurgu yapıldı.

Ziyarette konuşan MÜSİAD Adıyaman Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Şerif Yıldırım, Adıyaman Üniversitesi´nin yeni dönemde önemli bir ivme kazanacağına inandıklarını ifade ederek, sanayi ve üniversite işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Adıyaman Üniversitesi´nin, Adıyaman´ın en önemli simgelerinden biri olduğuna vurgu yapan Yıldırım, "Adıyaman Üniversitesi, Prof. Dr. Mehmet Turgut hocamız ile birlikte eğitim kalitesi ve hayata geçireceği önemli projeler ile şehrimizin en önemli simgelerinden biri haline gelecektir. MÜSİAD olarak, önümüzdeki dönemde bu çalışmaların daha da ivme kazanacağını düşünüyor, kendisine başarılar diliyoruz." şeklinde konuştu.

Rektörü Turgut ise, sanayi ve üniversite işbirliğinin Adıyaman için önemine değinerek, uyum içerisinde çalışmanın Adıyaman´a değer katacağını söyledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Turgut, üniversitenin Adıyaman´ın STK´ları ile dirsek temas halinde olacaklarını ve üniversite-sanayi işbirliğini arttıracaklarını sözlerine ekledi.

Başkan Yıldırım tarafından ziyaret sonrasında Rektör Turgut´a MÜSİAD´ın kendi yayımlarından biri olan "Çerçeve" adlı dergi hediye edildi.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri