06 Ağustos 2020 Perşembe
Anasayfa > SPOR > Niğde ve Adıyaman Masterler Dostluk Maçında Buluştu

Niğde ve Adıyaman Masterler Dostluk Maçında Buluştu

10.09.2019 16:11 12 14 16 18 yazdır
Niğde Belediyesi'nin katkıları ve Niğde Veteranlar Futbol Takımı'nın organizesinde 7-8 Eylül tarihleri arasında düzenlenen turnuvada katılan Adıyaman MASDER ekibinin sahadaki mücadelesi ve gecede ikram edilen Adıyaman Çiğköftesi turnuvaya renk kattı.
Niğde ve Adıyaman Masterler Dostluk Maçında Buluştu

Adıyaman Masterler Spor Kulübü başkanı Mehmet Güneş, Niğde ilinde düzenlenen etkinlikte olmaktan son derece keyif aldıklarını dile getirdi.

Niğde Veteranlar ekibinin daveti üzerine 7-8 Eylül tarihleri arasında Niğde Belediyesi'nin katkılarıyla düzenlenen `Yarım Elma Gönül Alma´ medeniyetleri birleştiren futbol şölenine katıldıklarını ifade eden Güneş, şunları kaydetti:

"İlimizi 40 Yaş ve 50 yaş olmak üzere iki ayrı takım ile temsil ettik. Her iki takımımızda ilimize ve derneğimize yakışır bir şekilde sahada mücadele ettiler. Biz buradan Niğde´ye giderken de, katılmış olduğumuz diğer turnuvalarda da üyelerimizden tek isteğimiz olmuştur bizim için önemli olan sahada alınan sonuç değil, bizim için önemli olan sahadaki mücadelemiz ve spora yakışır bir şekilde ilimizi temsil etmemizdir. Ekip olarak turnuvada ilimize ve MASDER ailesine yakışır bir duruş sergiledik. Sahada başlayan dostluklar, güzellikler gece düzenlenen etkinlikle devam etti. Tabi Adıyaman Masterler denince hangi ile gitsek bize ilk sordukları şey, Çiğköfte olacak mı, bizde her zaman hazırlıklı gidiyoruz ve gittiğimiz her ilde Adıyaman Çiğköftesi yoğurup ikram ediyoruz. Kısacası turnuva bahana, müsabakalardaki ve sonrası dostluklar şahane diyerek Niğde ilinden çok güzel bir şekilde ayrıldık. Kısmet olursa Niğde Vetaranlar takımını da bizde Adıyaman´da ağırlayacağız. Bu vesileyle, bizleri Niğde iline futbol şölenine davet eden Niğde Belediye başkanı Emrah Özdemir'e, Niğde Veteranlar Dernek Başkanı Harun Akarsu'ya, Genel Kaptan Yavuz Durumer'e ve düzenlenen gecede bizleri yalnız bırakmayan Niğde AK Parti Milletvekili Selim Gültekin´e ve turnuvaya emeği geçen herkese teşekkür ediyorum."

40 yaş ve 50 yaş takımların mücadelesinde sporun güzelliği ve dostluğu ön plana çıktığı buluşmada, Niğde Bedesten Çarşısı´nda verilen akşam yemeğinin ardından, Niğde AK Parti Milletvekili Selim Gültekin ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Adıyaman Masterler Spor Kulübü Başkanı Mehmet Güneş´in yapmış olduğu çiğ köfteden tattılar.

Gece, takımların hediye takdiminin ardından Adıyaman ve Niğde yöresinin türküleri ile gece son buldu.

 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri