ABDURRAHMAN TUTDERE
29 Mayıs 2020 Cuma
Anasayfa > EĞITIM > Türk Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğundan Tıp Öğrencilerine Seminer

Türk Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğundan Tıp Öğrencilerine Seminer

09.10.2019 13:29 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Üniversitesi Türk Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğu tarafından 1. sınıf öğrencilerine yönelik "Komite nedir ve Tıp Fakültesi derslerine nasıl çalışır" konulu bilgilendirme sunumu yapıldı.
Türk Tıp Öğrencileri Birliği Topluluğundan Tıp Öğrencilerine Seminer
TÖB Başkanı 2. sınıf öğrencisi Hasan Korkmaz ile birlikte 2. sınıf öğrencileri tarafından Tıp Fakültesi Konferans Salonunda gerçekleştirilen seminer programında TÖB´ün çalışmaları hakkında da bilgiler verildi.
 
Sunum öncesi birliğin çalışmaları hakkında konuşan Korkmaz, "Amacımız Tıp Fakültesi öğrencilerini mesleki ve sosyal olarak hekimliğe hazırlamaktır."dedi.
 
Korkmaz, 1. sınıf öğrencilerinin üniversiteye hızlı bir şekilde adapte olmalarını sağlamayı hedeflediklerini belirterek, şunları kaydetti:
 
"Türk Tıp Öğrencileri Birliği olarak Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görmeye hak kazanan arkadaşlarımızın üniversiteye kısa sürede adapte olmalarını sağlamak ve kafalarındaki soru işaretlerini kaldırmayı hedefledik. Etkinliğimizin verimli geçtiğini düşünüyorum. Katılımcı arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." 
Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri