04 Temmuz 2020 Cumartesi
Anasayfa > ADİYAMAN > Vali Pekmez´den Jandarma Teşkilatı'nın 181. kuruluş yıl dönümü mesajı

Vali Pekmez´den Jandarma Teşkilatı'nın 181. kuruluş yıl dönümü mesajı

14.06.2020 08:11 12 14 16 18 yazdır
Adıyaman Valisi Aykut Pekmez Jandarma Teşkilatı'nın 181. kuruluş yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.
Vali Pekmez´den Jandarma Teşkilatı'nın 181. kuruluş yıl dönümü mesajı

Vali Pekmez mesajında,1839 yılında kurulan, tarihi şan, şeref ve fedakârlıklarla dolu Jandarma Teşkilatı'nın 181. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti.

Jandarma Teşkilatı'nın kurulduğu günden bu yana köklü birikimi, tecrübesi ve fedakar mensuplarıyla yurdun her köşesinde milletin huzur ve emniyeti için gece-gündüz demeden cansiperane çalışarak onurlu bir görevi ifa ettiğini belirten Pekmez, "Vatan sevgisi, iyi eğitimli personeli, disiplini ve kabiliyetiyle daima takdiri hak etmiş, en küçük biriminden en yüksek rütbelisine kadar görev ve sorumluluklarını layıkıyla yerine getirerek aziz milletimizin gönlünde özel bir yere sahip olmayı başarmıştır."dedi.

Pekmez,Türk Jandarma Teşkilatı'nın 181 yıldır olduğu gibi bundan sonrada milli ve manevi değerler ışığında, çağdaşlaşan modern yapısıyla milletin huzur ve esenliğinin sağlanması için kendisine tevdi edilen görevleri, şanlı geçmişinde olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine, her alanda ulaşmış olduğu başarı çizgisini, üstün vazife bilinci ve hizmet anlayışı içerisinde daha üst seviyelere çıkaracağına yürekten inandığını belirterek, "Bu vesileyle "Huzur ve Hoşgörü Kenti" olarak anılan Adıyaman'ımızda güvenlik hizmetlerinin yürütülmesinde çok önemli katkıları olan Jandarma Teşkilatımızın 181. kuruluş yıldönümünü kutluyor, görevlerini başarıyla yerine getirirken şehit olan Jandarma mensuplarımızı rahmet ve şükranla anıyor, gazilerimize de sağlık ve esenlikler diliyorum. Büyük fedakârlık, sabır ve cesaretle görevlerini sürdüren tüm Jandarma personelimize de aileleriyle birlikte sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum."şeklinde ifade etti.

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri