26 Eylül 2020 Cumartesi
Anasayfa > TUT > Yeşim Pekmez´den Tut İlçesindeki Şehit Ailelerine Ziyaret

Yeşim Pekmez´den Tut İlçesindeki Şehit Ailelerine Ziyaret

26.10.2019 11:13 12 14 16 18 yazdır
Bir dizi programlara katılmak üzere Tut ilçesine giden Vali Aykut Pekmez´in eşi Yeşim Pekmez, Tut Halk Eğitim Merkezindeki incelemelerinin ardından 1981 yılında İstanbul´da şehit olan Şehit Piyade Er Mahmut Bilen, 1990 yılında Mersinde şehit olan Dnz. Ast
Yeşim Pekmez´den Tut İlçesindeki Şehit Ailelerine Ziyaret

Ziyarette şehit aileleri ile sohbet ederek, yakın ilgi gösteren Vali Aykut Pekmez´in eşi Yeşim Pekmez, ",Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden tüm kahramanları rahmet, minnet ve şükranla andığını belirterek, "milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olan şehitlerimizin emaneti olan kıymetli ailelerimizin her daim yanında olmak bizlerin vefa borcudur. Devletimiz, şehitlerimizin emanetlerine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sahip çıkmaya ve onların aziz hatıralarını yaşatmaya devam edecektir. Bu vesile ile tüm şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize minnet ve şükranlarımı sunuyorum." diye konuştu.
Şehit aileleri ise, ziyaretten duyduklarını memnuniyeti dile getirerek, Vali Aykut Pekmez´in eşi Yeşim Pekmez´e gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etti. 

 

Kaynak : PHA
Kategorinin Diğer Haberleri